DA-L2Z  NISSAN PATHFINDER

Toto vozidlo si jednotka zvolila jako náhradu za již technicky dosluhující, ale především pro nás funkčně nevyhovující vozidlo DA 12.
Byl zvolen tento typ vozidla díky svému sedmimístnému uspořádání, možnosti provozu s řidičským oprávněním sk.B ( na rozdíl od výše zmíněné avie), ale také z důvodu robustní konstrukce a díky velmi dobrým jízdním vlastnostem jak na zpevněných komunikacích, tak hlavně v terénu. Myslíme si, že právě tyto poslední zmíněné vlastnosti mají hrát prim u jednotek požární ochrany, jak pro rychlý a bezpečně provedený zásah, ale především pro bezpečnost zasahujících hasičů.

02/2014
Toto vozidlo, nutno podotknout že ne nové, ale v rámci dotačních titulů JMK a finanční podpory obce Krumvíř bylo zakoupeno v bazaru, je již majetkem obce a jsou na něm prováděny nezbytné úpravy nutné pro zařazení do záchranného systému IZS ( do výjezdu ).
03/2014
Vozidlo z původního stříbrného lakování přebarveno formou celopolepu do "hasičského kabátu", tj. jasně červená karoserie s bílým pruhem s použitím zvýrazňovacích 3M reflexních pruhů (v souladu s vyhláškou 53/2010).
Dále bylo vozidlo osazeno výstražným zařízením - kompletně od renomované americké firmy Whelen, a vozidlovou radiostanicí značky HYT
Od 1. 4. 2014 zařazení do Integrovaného záchranného systému, zařazení do výjezdu. Přidělěna volací značka PBV 928
04/2014
Připravujeme instalaci povinného (v souladu s vyhláškou 53/2010) i dalsího nepovinného vybavení vozidla technickými prostředky. Budeme především svépomocí výtvářet systém uchycovacích prvků v zavazadlovém prostoru a kabině osádky pro toto vybavení.
05/2014

06/2014

Technická data

Motor                                  2.5 dCi